مادرهای این ور دنیا، مادرهای اون ور دنیا

سلام

دست پسرک را گرفتم و داریم به سمت کلاسش میریم! در حال قدم زدن بلند بلند یکی از شعرهای کلاسش را با هم می خونیم! کلی هم با این صدای خوشگلمون اهل محل و عابرین را مستفیض می کنیم!!!!!!

The wheels on the bus go round and round, round and round, round and round.

The wheels on the bus go round and round, all day long.

The children on the bus go wriggle wriggle wriggle …

The mummies on the bus go don't do that! …

The daddies on the bus go read read read …

The babies on the bus go wah wah wah …

بعد یک دفعه مثل این که یک چیزی را کشف و شهود کنم!!!!!! پیش خودم میگم خدایا همه جای دنیا انگار این مادرها هستند که چه خارج از خونه و چه داخل خونه، تو مهمونی و گردش و ... وظیفه دارند مواظب بچه ها و شیطنتشون و کارهاشون باشند و مدام حرص بخورند و تذکر بدهند و ...

و تو همه جای دنیا اکثر پدرها ( دقت کنید گفتم اکثر نه همه! ) تو چنین موقعیت هایی با خیال راحت و به اتکای این که مادر هست مطالعه شون را می کنند، بحث های سی یا سی می کنند، تو مهمونی ها و یا رستوران با خیال راحت غذاشونو می خورند بدون حرص و دردسر و ...

ولی فرقش اینه تو بعضی جاهای دنیا حق مادر و تمام زحماتی که برای بچه می کشه و درد و رنجی که متحمل میشه و ... دیده میشه و بهش احترام گذاشته میشه ولی بعضی جاهای دنیا نه!

تو بعضی جاهای دنیا مادر همون دستگاه عابر بانکه که پولی که ازش خارج میشه مال صاحب کارتیه که کارت را وارد می کنه نه خود دستگاه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( اینو تو کامنت دونی یک وبلاگی خوندم! )

تو بعضی جاهای دنیا حتی اگه به این حدت و رک و راستی کسی این نظر را درباره مادر و زن نده ولی خیلی ها ته ته دلشون عقیده اشون همینه! حالا با زبون چرب و نرم تر و یا به همین صریحی!

تو بعضی جاهای دنیا مادر، زن واقعا یعنی چی؟!؟!؟!؟

 

پیوست 1: 5 شنبه 2 هفته پیش پسرک بدون هیچ مقدمه ای گفت یک کاغذ سفید می خواهد تا برای مامان جون و داییش نامه بنویسه!!!!! بعد نشست و این را کشید و کلی هم توضیح برای هر قسمتش داد که من بنویسم!!!! با چه ذوقی رفتیم پست و خودش نامه را داد و پست کرد و من هم اسم خودش را روی پاکت نوشتم! دو روز بعدش این از طرف داییش و مامان جونش به دستش رسید که گیرنده هم خودش بود!!!!! وقتی پستچی زنگ زد که آقای ... ( پسرک! ) نامه دارند پسرک تقریبا با کله دوید به سمت در ساختمان تا نامه اش را بگیره! یعنی دقیقا مصداق این جمله بود که روی پاش بند نبود!!!!!!! کاش یک کم آقای پستچی هم مهربون بود و با دیدن شوق و ذوق پسرک 4 ساله من یک کم دل به دلش می داد نه تمام مدت اخم کرده باشه و وقتی بهش گفتم نامه مال ایشونه ( اشاره به پسرک ) به جای پوزخند لبخند تحویلمون می داد!!!!!!!! ( نگاه به خط خوشگل مهندس آینده نیاندازید ها!!!!! نامه مامان جونش را هم براش نگه داشتم تا بعدها بهش بدهم! )

پیوست 2: من و پسرک یک بازی مخصوص به خودمون داریم! یکی مون که معمولا پسرکه خودش را می زنه به حال خرابی و مردن و بعد من میام و گونه هاشو می بو.سم! زیر لب میگه محکم! من با شیطنت آروم تر می بو.سم و اون میگه محکم تر!!!! این روند چند بار تکرار میشه تا آخر با لحن ساختگی مثلا عصبانی میگه مگه نمی خواهی من حالم خوب بشه؟! منم میگه آره میگه خوب محکم ببو.س دیگه!!!!!!!! و من محکم می بوسمش و اون حالش خوب میشه! بعد نوبت من میشه و این روند تکرار میشه!!!!! این بار که نوبت من شد! وقتی این جمله معروف را گفتم که مگه نمی خواهی من حالم خوب بشه! با شیطنت لبخندی زد و گفت نه!!!!!!! بو.ست نمی کنم همین جا بیوفتی من برم به کارهام ( بخونید آتیش سوزی هام! ) برسم!!!!!!!! بهش میگم بچه کجا میری؟! بیا به داد مادرت برس!!!! در حالی که داره ازم دور میشه شونه بالا می اندازه و میگه نه همین جوری بمون! این جوری بهتره!!!!!! دستش درد نکنه! بچه هم بچه های قدیم!!!!

پیوست 3: اگه دوست دارید یک سر به کامنت دونی پست چند همسری و عدالت بزنید! بحث جالبی بین من و آقایی که دو همسر داشتند راه افتاده بود! حیف که نیمه تمام موند! یک چیزی بگم! اگه کسی کامنت توهین آمیز نسبت به این آقا گذاشت کامنتش را تایید نمی کنم!

 

/ 16 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
متولد ماه مهر

سلام ای جانم بخاطر این نامه پسرک من پست قبلی رو الان خواندم خیلی دوست دارم وقتی آدمهایی که به نوعی با این مسائل در گیر هستند بیایند کاملا منطقی دلایلشون رو بگویند اونوقت خیلی قشنگ تر میشه جمع بندی کرد ولی حیف که تو این دنیا مجازی هم خیلی ها جواب درستی نمی دهند.

براي تو

رفتم ان پستت رو خوندم نمی خواهم به اقای ع هم توهین بشه اما ایشون در واقع جوابی ندادن حرفی نزدن که بشه از روش برداشتی کرد به سوالات جواب ندادن کاش میومدن دینا و جواب سوالاتت رو مردونه می دادن و یک نفر پیدا میشد که حدال ما خانمها بفهمیم که چی به چیه اما میبنی با حرف های که ایشوون زدن به نظر من یکجورایی ظلم شده به همسر اولشو پش کو عدالت

نهال

[قلب][قلب][قلب][قلب][قلب]

باران

به نظر من ربطي به اين ور دنيا و اون ور دنيا نداره . ربط به فرهنگ و نوع تربيت داره . به اينكه از بچه گي مادر خود اون بچه زن و مادر رو چه جوري تو ذهن اون درست كنه با چه جايگاهي . حالا مي خواهد اون بچه پسر باشه كه بعدها ميشه مرد جامعه ما با اون ديد يا دختر باشه كه ميشه مادر آينده و تربيت نسل بعد . دينا جان كجائي كاري وقتي هنوز توي مملكت ما زنها و دختر هائي هستن كه بچه پسر دوست دارن و اگه بچه شون دختر باشه دق مي كنن برو تا آخر كارش منظورم رو رسوندم؟!

مامان دينا

دينا خانمي پست هاتون عالي بدون تعارف. اما من خيلي كندم و بيشترشون از دست مي دم و كامنت نمي تونم بزارم يعني مزه اش به اون روزه .تازه بيشتر وقت ها مشكل دارم براي كامنت .يه بار هم گفتم قسمت نظرات فعال نمي شه .يكيش همين پست مصاحبه و خريد تاب .. بنفش .روز بعد هم يادم مي ره كه چي مي خواستم بنويسم.تند تند ؟آپ مي كنيد و من تنبل...[ابرو].اما حق مادر همه جاي دنيا داره ناديده گرفته مي شه.

صحرا

مهم ارزشیه که برای زن قائل می شن . اینور دنیا تحت تاثیر خیلی چیزها مثل دین و فرهنگ برای زن به عنوان مادر ارزش لازم رو قائل نیستن.

آقای رگبار

به نظر من که مادر یعنی ایثار و از خود گذشتگی به معنای اعلای کلمه و به نظر من حق مادر این جوری پرداخت میشه که همه بچه ها وقتی بزرگ میشوند مامانی هستند نه بابایی.

مامان الیانا

خب خدا رو شکر ما وقتی مسافرت میریم تمام کارهای الی با باباش بید وحداقل کی از این خستگیهای بکن نکنش از من در میره ولی کاش حق مادر زیر پا گذاشته نمیشد کودکی که در تو با گوشت وپوست توامیخته میشه وقتی بدنیا میاد صاحبش یکی دیگست اسم یکی دیگه روشه وقتی پای جداییی میاد مادر حقی نداره به بچه اش الهی قربونش برمک ه اینهمه احساسات داره ودوست داره حکم ببوسیدش ولی اینجا که میخواد شما حالا حالا پانشید وبه کارهاش برسه شده کار شیطون بلاهای امروز ی خونه هامون [قلب]

نازی

سلام پسرت نسبت به سنش چه خوب نقاشی کشیده. من عاشق این کارای پسر بچه ها هستم که دیگه بوست نکرده خیلی بامزه بود. اون آقای ع هم که متاسفانه بحث را نصفه گذاشتن. تو قوانین هم فکر کنم قانون حضانت پدر خیلی به ضرر مادر ها هست. نمی خوام اصلا از این قانون دفاع کنم ولی اگه در صورت طلاق هم سرپرستی فرزند را به مادر می دادن باز این قانون بر علیه پدرها میشد یعنی میخوام بگم در صورت طلاق هم مادر هم پدر هم فرزند همه دچار سختی میشن. این تبعیضی هم که در رفتار پدرها هست نتیجه فرهنگ و شاید بیشتر نتیجه تربیت غلط مادرانشون هست امیدوارم نسل ما بتونه مردای بهتری تربیت کنه

ستوده

در ایران تا می خوان سر مادهارو شیره بمالند میگن برا همین گفتند بهشت زیر پای مادران است .باور کن می ترسم گولمون بزنند[چشمک] در ضمن بحثت با آقای ع جالب بود ولی نا تمام[ناراحت]